17 kwietnia 2024

Czytanie na śniadanie w Horodle

Gminna Biblioteka Publiczna w Horodle prowadzi zajęcia pt „Czytanie na dywanie” dla przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej w Horodle.

 

Dzieci w trakcie spotkań nie tylko słuchają bajek, wierszy, czy opowiadań, lecz także mają możliwość wykonania rysunków, ilustracji, rozwiązywania różnych zagadek i krzyżówek. Wszystkie prace plastyczne powstałe podczas zajęć można podziwiać na bieżąco na wystawie w Bibliotece.

Poprzez zaangażowanie w zajęciach dzieci rozwijają własną aktywność, spostrzegawczość, zdolność wypowiadania się na dany temat, starsze dzieci doskonalą umiejętności czytelnicze poprzez głośne czytanie.

Dzięki temu, że dzieci siedzą na kolorowych dywanach, atmosfera jest luźna, domowa. Czują się bardzo swobodnie, mogą położyć się na dywanie, zamknąć oczy i przenieść się do krainy fantazji.

W ramach zajęć w bibliotece przedszkolaki spotkały się z Kotem Dziwakiem, Tygryskiem, a to wszystko za sprawą teatru „Moralitet” z Krakowa i przedstawienia „Wielkie hece w bibliotece”.

Ciepła bajka pokazująca, że nie wygląd, ale to, kim jesteśmy świadczy o wartości człowieka. Ponadto poruszała też bardzo ważną kwestię dbałości o książki i zamiłowania do czytania. Spektakl spotkał się z miłym przyjęciem widowni, która czynnie brała w nim udział.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, to kolejnych spotkań z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym 27 listopada w bibliotece był obchodzony Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, ulubionego przyjaciela dzieci. Maluchy poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów żyjących w różnych stronach świata, obejrzały także pokaz multimedialny pt. „Misie”oraz film o Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku.

Grudniowe spotkania z najmłodszymi czytelnikami wprowadziły nas w świąteczny nastrój,

a dokładnie uczyniło to podsumowanie konkursu plastycznego „ Mój Święty Mikołaj”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace konkursowe wykonane różnymi technikami plastycznymi można obejrzeć na wystawie w GBP w Horodle.

Autorzy prac konkursowych

Milenka Śmiałko

Julia Bielecka

Julia Jerzyna

Milenka Kuna

Kornel Kuna

Anielka Grabowska

Julia Lickindorf

Aleksandra Kirsznik

Dominika Żywiec

Aleksandra Gołębiowska

Antonina Gołębiowska

Gabriela Kuna

Wszystkim uczestnikom spotkań uczniom, wychowawcom składamy serdeczne podziękowania za wspólnie spędzony czas, życzymy wielu przygód czytelniczych i zapraszamy do jak najczęstszych odwiedzin Biblioteki.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Czytelnikom małym i dużym

pragniemy złożyć życzenia zdrowych, pogodnych Świąt, niech pod świąteczną choinką znajdzie się spokój, szczęście, radość i mnóstwo prezentów, a Nowy Rok niech przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń i realizacje wszelkich planów.

 

źródło i fot. Biblioteka Horodło