24 maja 2024

Dołhobyczów: Funkcjonariusz nie przyjął pieniędzy „na kawę”

Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wykonującego zadania służbowe. Zatrzymany przez niego mężczyzna, próbował wręczyć funkcjonariuszowi banknot o nominale 50 zł, w zamian za odstąpienie od czynności mówiąc przy tym: „nie pisz Pan sztrafu, masz Pan na kawę”.

 

16 kwietnia br., w miejscowości Dołhobyczów w powiecie hrubieszowskim, funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie, przystąpił do kontroli drogowej pojazdu, którym poruszał się 51 – letni ob. Ukrainy. Powodem kontroli pojazdu było nie zastosowanie się przez kierującego do znaku drogowego zakazującego zatrzymywania się.

Funkcjonariusz zaproponował kierowcy za popełnione wykroczenie mandat karny w kwocie 100 zł. Mężczyzna próbował jednak wręczyć funkcjonariuszowi banknot o nominale 50 zł, w zamian za odstąpienie od czynności mówiąc przy tym: „nie pisz Pan sztrafu, masz Pan na kawę”.

Funkcjonariusz odmówił przyjęcia korzyści majątkowej. Kierowca został zatrzymany w związku z naruszeniem art. 229 § 3 Kodeksu Karnego i przewieziony do pomieszczeń służbowych Placówki SG w Dołhobyczowie.

Zatrzymany obywatel Ukrainy, odpowie teraz za próbę korupcji funkcjonariusza, czyn ten usankcjonowany jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(źródło i fot. NOSG)