29 maja 2024

Dołhobyczów: Spotkanie z poetką

Dołhobyczowskie Stowarzyszenie Regionalne 4 października 2018 r. zorganizowało spotkanie z popularną i uznaną poetką, laureatką prestiżowych nagród, Panią Małgorzatą Skowron.

 

Spotkanie to – w ramach projektu: „Programy wychowawcze i edukacyjne dla mieszkańców Gminy Dołhobyczów” – było skierowane do młodszych klas miejscowej szkoły.

W sumie do galerii Gminnej Biblioteki Publicznej w Dołhobyczowie, pod opieką Pań: Bożeny Drozda, Anny Rauch i Anny Kurzyńskiej-Tyrka przybyło trzydziestu uczniów.

Pani Małgorzata Skowron łatwo nawiązała kontakt z publicznością. Zaprezentowała swoje tomiki wierszy, m.in.: ”Marzenia nie mieszczące się w tornistrze”, „Dokąd wiodą ścieżki fantazji”, „W krainie gdzie czas miło płynie”, „Bajkowy kuferek”, „Drzwi do przygody”, pięknie przeczytała wybrane z nich, następnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Nie zabrakło zabawy „w rymy” oraz układania rozsypanych zwrotek w wiersze.

Należy dodać, że wszystkie tomiki poetki są starannie wydane – zarówno jeśli chodzi o jakość papieru, druk i ilustracje.

Na pamiątkę poetyckiego spotkania dzieci otrzymały ilustrację do wiersza oraz zostały poczęstowane cukierkami przez Panią Skowron i Organizatorów spotkania.

W imieniu dzieci, za możliwość obcowania z poetką i Jej poezją, podziękowała uczennica klasy Vb, Wiktoria Bratkowska.

Jan Brzechwa napisał, że „ Ludzie piszący dla dzieci wznoszą lekki malowniczy most, po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych książek do wielkiej poezji, do literatury klasycznej, a potem – do dzieł pisarzy współczesnych.” Powtórzmy za Marią Marut, że słowa te „najlepiej odzwierciedlają twórczość Małgorzaty Skowron.

Organizatorzy dziękują za owocną współpracę z Publiczną Szkołą Podstawową w Dołhobyczowie, Biblioteką Szkolną oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Dołhobyczowie.                                             

 

Dołhobyczowskie Stowarzyszenie Regionalne

 

fot. DSR