Dzień Bezpiecznego Internetu w horodelskiej bibliotece

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.

Reklamy

 

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Biblioteka w Horodle z tej okazji, 11 lutego zorganizowała zajęcia dla trzecioklasistów. Uczestnicy spotkania – uczniowie z klasy III wraz z panią Barbarą Klamer- obejrzeli kilka filmików z serii „Plik i Folder na ścieżkach Internetu” oraz kreskówki „3..2..1..Internet”.

Po projekcji dzieci dyskutowały o tym, czym jest Internet do czego można go wykorzystać, jak bezpiecznie poruszać się po sieci. Swoje wypowiedzi zapisały na tablicy, rozwiązywały siecio-quiz oraz krzyżówkę. Otrzymały też samoprzylepne plakietki z logo Dnia Bezpiecznego Internetu. Zakończeniem spotkania była zespołowa praca nad plakatem promującym bezpieczny Internet.

 

info i fot.: GBP Horodło