Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu w Moniatyczach

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie, Którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie. Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj. Dziś święto nad świętami: Dzień Pluszowego Misia!

Reklamy

 

W listopadowy piątek przedszkolaki przy Szkole Podstawowej w Moniatyczach uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże. Każdy był piękny i wyjątkowy. W specjalnie przygotowanej na tą okazję misiowej krainie rozpoczęliśmy zabawę. Na początek została przedstawiona historia Pluszowego Misia, którą uważnie wszystkie dzieci wysłuchały.

W tym dniu na przedszkolaków czekało wiele innych atrakcji, takich jak: zabawy taneczno- ruchowe, quizy i zgadywanki. Całą zabawę umilała muzyka i piosenki o misiach, „Jadą, jadą misie” i „Pokochaj Pluszowego Misia”. Każde dziecko miało możliwość zrobienia sobie zdjęcia kartonowej postaci misia. Święto Pluszowego Misia podsumowano wręczeniem dyplomów i skromnych upominków.

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Wszyscy z niecierpliwością czekają już na kolejne Święto Pluszowego Misia, które na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych.