Dzień Seniora w Koble

W niedzielę 29.06.2014r w świetlicy w Koble odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora pt. „Wczoraj to przeszłość, jutro tajemnica, a dziś dar losu”.

Reklamy

Z tej okazji przybyli zaproszeni goście: przedstawiciel Gminy Hrubieszów – Wójt Jan Mołodecki oraz grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej w Koble.

Imprezę otworzyła pani sołtys Katarzyna Watrak, która przywitała serdecznie przybyłych seniorów i gości.

Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie pana Wójta, który złożył życzenia wszystkim seniorom, wręczył upominki dla tych najstarszych seniorów na sali oraz doceniając wagę tej uroczystości przyznał nagrodę finansową dla organizatorów spotkania z przeznaczeniem na dalszą działalność i ze względów prywatnych musiał nas opuścić, ale choć na chwilę mógł przybyć w ten ważny dla nas dzień i osobiście złożyć życzenia.

Następnie pani sołtys od siebie i organizatorów także złożyła ciepłe życzenia i zostały rozdane upominki własnoręcznie wykonane przez dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy.

Po części oficjalnej zaś przyszedł czas na dobrą zabawę, niepowtarzalna atmosfera tej uroczystości to nie tylko zasługa spotkania o charakterze integracyjnym, ale także bogatego programu artystycznego, bo dla zgromadzonych gości na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koble ze swoją piosenką, tańcem i życzeniami, nie zabrakło też wesołych skeczy w wykonaniu dzieci uczęszczających do świetlicy oraz druhny z OSP przeczytały wiersz pt.,,Skutki i radości objawów starości”.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przy poczęstunku przygotowanym przez członkinie KGW oraz wspólnym śpiewaniu karaoke.

Jak co roku organizatorami uroczystości byli Rada Sołecka na czele z panią sołtys, KGW oraz druhny z OSP.

Był to dzień pełen radosnych chwil i wzruszeń.

 

Pracownik świetlicy