25 czerwca 2024

Gmina Dołhobyczów: Syryjczycy nielegalnie przekroczyli granicę

W dniu 30 grudnia 2014r. funkcjonariusze NOSG z Placówek w Dołhobyczowie i Chłopiatynie wykonujący czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji zatrzymali w pobliżu miejscowości Żniatyn, powiat hrubieszowski, dwóch mężczyzn. Okazało się, że są oni obywatelami Syrii.

Reklamy


Mężczyźni nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP, ale za to mieli przy sobie nożyce do cięcia metalu, toporek, podpałkę oraz strój z materiału nie pochłaniającego ciepła.

Funkcjonariuszy do mężczyzn doprowadził pies tropiący.

Reklamy

Obywatele Syrii po przeprowadzonych czynnościach zostali przekazani służbom  granicznym Ukrainy.

Do podobnego zdarzenia doszło również dzień później, 31 grudnia 2014r. Funkcjonariusze z Placówki SG w Lubyczy Królewskiej zatrzymali w pobliżu miejscowości Tarnoszyn, powiat tomaszowski, dwóch obywateli Gruzji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową. Po zakończeniu wszystkich czynności również ci mężczyźni zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Reklamy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej do listopada 2014 roku zatrzymali 58 osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę państwową. Byli wśród nich obywatele Ukrainy, Rosji, Gruzji, Syrii, Turcji, Armenii oraz Maroka.źródło i fot. NOSG