20 maja 2024

Gmina Dołhobyczów: Szczęśliwy finał poszukiwań 42-latki

Odnalezieniem 42-letniej kobiety z gminy Dołhobyczów zakończyła się akcja poszukiwawcza mundurowych z powiatu hrubieszowskiego. Kobieta w miniony czwartek wyjechała rowerem z domu i oddaliła się w nieznanym kierunku, nie nawiązując żadnego kontaktu z rodziną. Policjanci, strażacy oraz strażnicy graniczni przy pomocy specjalistycznego sprzętu, m.in. drona, szukali zaginionej. W sobotę odnaleziono wycieńczoną 42-latkę całą i zdrową.

 

Szczęśliwy finał miała akcja poszukiwawcza zaginionej 42-latki z gminy Dołhobyczów. Po zgłoszeniu zaginięcia w miniony czwartek, mundurowi niezwłocznie podjęli czynności poszukiwawcze.

Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta oddaliła się rowerem od swojego domu w nieznanym kierunku i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Jak ustalono, kobieta leczy się psychiatrycznie. Do akcji poszukiwawczej włączyli się policjanci z Hrubieszowa i Dołhobyczowa, strażacy ochotnicy z Mircza, Smoligowa oraz funkcjonariusze PSP Hrubieszów wraz z łodzią motorową, dronem, funkcjonariusze Straży Granicznej z Kryłowa, z przewodnikiem i psem służbowym.

Przy zaangażowaniu wielu funkcjonariuszy oraz specjalistycznego sprzętu odnaleziono wycieńczoną 42-latkę całą i zdrową na terenie jednej z pobliskich miejscowości. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która udzieliła kobiecie niezbędnej pomocy medycznej.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)