Gmina Dołhobyczów: Transport pacjentów do punktu szczepień

Osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez Gminę Dołhobyczów.

Reklamy

W ramach Narodowego Programu Szczepień Ochronnych 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja chętnych do zaszczepienia się seniorów, którzy ukończyli lub ukończą w 2021 roku 80 lat (roczniki do 1941 roku włącznie). Rejestracja potrwa do 21 stycznia 2021 roku.

Natomiast osoby, które ukończyły 70 lat lub w roku 2021 ukończą 70 lat (roczniki od 1942 do 1951), będą mogły zarejestrować się na szczepienia od 22 stycznia.

Reklamy

25 stycznia rozpoczną się szczepienia zarejestrowanych seniorów.

***

Transport pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19

Osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez gminę Dołhobyczów.

Transport na szczepienia przeciw COVID-19 dedykowany jest następującym mieszkańcom gminy:

– posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N – odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,

– mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień (np. osoby starsze, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Infolinia

Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez gminę powinny się kontaktować za pomocą specjalnej infolinii, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 15.00 pod numerem telefonu: 669 606 657.

Pacjenci proszeni są o to, aby każdy kto potrzebuje transportu do punktu szczepień zadzwonił na wskazaną infolinię najpóźniej dwa dni przed planowanym szczepieniem.

­

Od 15 stycznia istnieje możliwość rejestracji na bezpłatne szczepienia poprzez:

– bezpłatną infolinię czynną całą dobę pod numerem telefonu 989

– Internetowe Konto Pacjenta dostępne na stronie www.pacjent.gov.pl

– wybrany punkt szczepień.

Lista punktów szczepień w Polsce: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

Punkt szczepień w Gminie Dołhobyczów

Praktyka Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia w Dołhobyczowie – Dołhobyczów, ul. Polna 1A, tel. 84 65 32 427.

(źródło: Urząd Gminy Dołhobyczów)


Zobacz też:

Gmina Dołhobyczów: Wybuch gazu z butli w Kadłubiskach – ZDJĘCIA

Gmina Dołhobyczów: Wybuch gazu z butli w Kadłubiskach – ZDJĘCIA


LubieHrubie na YouTube