Gmina Horodło: Czterech przemytników zatrzymanych na gorącym uczynku, wykryła ich kamera termowizyjna

Czterech zatrzymanych przemytników oraz zabezpieczona kontrabanda, to efekty działań prowadzonych przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału SG na „zielonej granicy”.

Reklamy

 

25 stycznia, strażnicy graniczni z Placówki SG w Horodle, patrolowali granicę wykorzystując do tego celu pojazd obserwacyjny. Zobaczyli na monitorach obraz termalny osób przenoszących znad Buga owinięte w folię pakunki.

Na miejsce został wysłany kolejny patrol Straży Granicznej, który zatrzymał czterech mężczyzn – bywateli Polski. W pudłach, które funkcjonariusze zabezpieczyli, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy, które zostały wcześniej przemycone z Ukrainy do Polski przez Bug. W momencie zatrzymania, udało się im przetransportować na polski brzeg kontrabandę  o wartości ponad 183 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy kilku powiatów województwa lubelskiego. Odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Wobec wszystkich zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego z obowiązkiem stawiennictwa, zakazu zbliżania się do granicy państwowej oraz zakazu opuszczania kraju.

W ubiegłym roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalne papierosy o wartości ponad 17 mln zł.

 

info i fot. NOSG

 


 

Zobacz też:

REGION – Chcieli dotrzeć do Francji lub Anglii, a jechali do Rosji. Pięciu migrantów ukrytych w naczepie tira

REGION – Przemytnicy zatrzymani po pościgu