24 maja 2024

Gmina Hrubieszów: Kontrabanda warta ponad 16 tys. w workach pod lasem

Dzisiaj funkcjonariusze Policji, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej z Placówki w Chłopiatynie zorganizowali kolejną wspólną akcję wymierzoną przeciwko przestępczości akcyzowej. Podczas działań zabezpieczono ponad 700 paczek nielegalnych papierosów, które nie trafią na rynek. Kontrabanda warta ponad 16 tys. zł. ukryta była w workach pod lasem na terenie gminy Hrubieszów.

 

Hrubieszowscy policjanci, wspólnie z Lubelskim Urzędem Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej Delegatura w Zamościu oraz Strażą Graniczną z Placówki w Chłopiatynie, przeprowadzili dzisiaj kolejną wspólną akcję wymierzoną przeciwko przestępczości akcyzowej.

Działania miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z rynku wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli ponad 700 paczek nielegalnego towaru. Kontrabanda warta ponad 16 tys. zł. ukryta była w workach pod lasem na terenie gminy Hrubieszów. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar, który nie trafi na rynek.

Przypominamy, że posiadanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno – skarbowych i zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności lub karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru. Podczas codziennej służby funkcjonariusze realizując swoje zadania ujawniają i zatrzymują nielegalną kontrabandę.

Tego typu akcje są prowadzone przez mundurowych cyklicznie i mają na celu wyeliminowanie z rynku bezakcyzowy towar.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)