22 czerwca 2024

Zapisy do Amatorskiej Ligi Orlika w piłce nożnej

Walka o tytuł Najlepszej Drużyny Amatorskiej Ligi Orlika Powiatu Zamojskiego rozpocznie się w poniedziałek 9 kwietnia i potrwa do końca czerwca 2018 r. W rozgrywkach udział bierze Raiders Hrubieszów – dwukrotny wicemistrz ligi.

Reklamy


Organizatorem ligi jest STS Gryf Gmina Zamość. Patronat medialny objęły Kronika Tygodnia, Tygodnik Zamojski oraz LubieHrubie.

Pomysłodawcą i koordynatorem ALO jest Pan Bartłomiej Przyczyna, do którego można zgłaszać udział swojej drużyny w rozgrywkach w terminie do 5 kwietnia 2018r. 

Reklamy

Tel. 509-937-723, 

e-mail: przyczyn@poczta.fm

Reklamy

 

W ALO mają prawo uczestniczyć nieprofesjonalne drużyny, których zawodnicy nie są zrzeszeni w sezonie 2017/2018 w ZOZPN lub LZPN powyżej klasy B lub ukończyli 35 lat.

Rozgrywki ALO mają na celu popularyzację amatorskiego uprawiania piłki nożnej, integrację mieszkańców Zamościa i Gminy Zamość, promowanie zdrowego stylu życia, krzewienie kultury fizycznej, zdrowej rywalizacji i hartu ducha.

Mecze odbywają się wieczorową porą w każdy poniedziałek i czwartek tygodnia na kompleksie Moje Boisko Orlik przy Zespole Szkół w Żdanowie. 

Wpisowe do Ligi wynosi 380 zł. 

Liga rozgrywana jest systemem jednorundowym każdy z każdym, gdzie o kolejności w tabeli decyduje zdobyta ilość punktów następnie wynik bezpośredniego pojedynku między drużynami a gdy to nie rozstrzyga różnica między bramkami strzelonymi i straconymi a w ostateczności większa ilość strzelonych bramek. 

Czas gry 2×25 minut bez przerwy ze zmianą stron. 

Sędziują sędziowie ZOZPN. Rozgrywki potrwają do końca czerwca.