Gmina Mircze: Chciał przekupić policjantów, żeby nie trafić do izby wytrzeźwień

Za próbę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej odpowie 30-letni mieszkaniec gm. Mircze. Nietrzeźwy mężczyzna podczas interwencji domowej chciał przekupić policjantów, aby nie umieszczali go w Izbie Wytrzeźwień. W konsekwencji trafił do policyjnego aresztu.

Reklamy

 

Wczoraj po godzinie 15:00 dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z posesji na terenie gminy Mircze doszło do awantury domowej. Na miejsce udali się policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie.

Podczas przeprowadzania interwencji policjanci postanowili zatrzymać nietrzeźwego 30-latka, który awanturował się z domownikami. Funkcjonariusze poinformowali go o tym, że zostaje zatrzymany i będzie doprowadzony do Izby Wytrzeźwień.

Słysząc to, 30-latek  trzymając w ręku plik banknotów  próbował wręczyć policjantom łapówkę, by ci nie zabierali go z domu. Wymachując banknotami kilka razy prosił, by mundurowi się z nim „dogadali’. Mężczyzna  za popełnione przestępstwo został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od obowiązków służbowych, mężczyzna odpowie przed sądem. Za łapownictwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK)