Gmina Mircze: Tymczasowy areszt dla 22-latka za usiłowanie zabójstwa

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Mircze, który usiłował zabić siekierą swoją matkę. Napastnik zaatakował kobietę podczas snu. Został powstrzymany przez swojego ojca. 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w nocy z soboty na niedzielę. Dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu zabójstwa przy użyciu siekiery na terenie gminy Mircze. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy zatrzymali napastnika.

Jak ustalono, młody mężczyzna wszedł do pokoju w którym spali jego rodzice, a następnie usiłował zadać siekierą cios swojej matce. Ojciec próbował powstrzymać syna odpychając go lecz pomimo tego 22-latek zadał jej cios siekierą w rękę oraz nogę powodując obrażenia ciała. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w areszcie.

Ten sam mężczyzna pod koniec lutego bieżącego został zatrzymany przez policjantów za dokonanie kradzieży z włamaniem do kilku hrubieszowskich sklepów.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)