20 maja 2024

Gmina Trzeszczany: 14 tys paczek papierosów ukrył w polu kukurydzy

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 50-latka, który odpowie za posiadanie 14 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Kierujący Saabem mężczyzna, podejrzewając policyjną kontrolę, pozbył się z auta kontrabandy i ukrył w polu kukurydzy.

 

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach mieli informację, że kierujący Saabem mężczyzna może przewozić w aucie znaczną ilośc papierosów bez akcyzy.

Mundurowi zauważyli opisywany pojazd, który na ich widok odjechał z dużą prędkością. Po pewnym czasie, ponownie pojawił się wyjeżdżając z drogi gruntowej.

Po zatrzymaniu okazało się, że pojazd ma zdemontowane tylne siedzenia, a tylne szyby są wyklejone czarną folią. 50-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego nie był w stanie logicznie wytłumaczyć policjantom, w jakim celu przyjechał do tej miejscowości.

Pomimo, że w zatrzymanym pojeździe funkcjonariusze nie odnaleźli nielegalnego towaru, mieli uzasadnione podejrzenia, że 50-latek mógł porzucić kontrabandę w polach. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Po sprawdzeniu, na pobliskim polu kukurydzy mundurowi odnaleźli pudełka, a w nich nielegalne papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli 14 tys.paczek nielegalnego towaru. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę skarbu państwa w kwocie ponad 200 tys. złotych.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)