20 czerwca 2024

Gmina Trzeszczany: Kontrabanda i broń w domu 71-latka

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali 71-latka, który na terenie swojej posesji posiadał blisko 250 paczek nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania kolejnych pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli także broń palną długą.

Reklamy

 

Policjanci z Posterunku Policji z Trzeszczanach ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Uchanie, na terenie swojej posesji posiada nielegalne wyroby akcyzowe.

Podczas przeszukania należących do niego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, odnależli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie blisko 250 paczek. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie około 5 tys. zł. Nielegalny towar został zabezpieczony, a właściciel kontrabandy odpowie za wykroczenie skarbowe.

Reklamy

Ponadto, podczas przeszukania, policjanci odnaleźli broń palną długą. Funkcjonariusze ustalili, że to znalezisko należy do 40-letniego krewnego mężczyzny, który tłumaczył, że nabył ją na bazarze staroci. Jednak mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów, ani zezwolenia na posiadanie broni palnej. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione wyroby bezakcyzowe oraz broń.

Teraz 40-latek odpwie przed Sądem. Za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / E.K.