12 kwietnia 2024

Gmina Uchanie: Pożar domu w Lemieszowie

W niedzielę 18 lutego, w miejscowości Lemieszów w gminie Uchanie doszło do zapalenia się budynku mieszkalnego. Pożar prawdopodobnie powstał w wyniku nieszczelności pieca grzewczego i przewodu dymowego.

 

Na miejsce, jako pierwszy, przybył zastęp OSP Uchanie i podał dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek, który cały objęty był pożarem. Jako drugi na miejsce przybył zastęp OSP Jarosławiec, który zasilił w wodę.

Po przybyciu na miejsce zastępów Państwowej Straży Pożarnej, podano jeszcze dwa prądy wody w natarciu do wnętrza budynku (poddasze oraz parter). W tym czasie część dachu budynku załamała się do środka.

Z relacji właściciela budynku wynikało, że nikogo nie ma w środku domu. Po ugaszeniu ognia, ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych, weszli do wnętrza budynku w celu dogaszenia tlących się resztek wyposażenia oraz sprawdzono, czy w pomieszczeniach nie ma osób poszkodowanych.

Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych elementów budynku, które stwarzały zagrożenie zawalenia się. Z budynku wyniesiono nadpalone i tlące się resztki wyposażenia.

Na miejsce przybył Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie kpt. Piotr Gronowicz. Mieszkańcami budynku zajął się przedstawiciel Zrządzania Kryzysowego gminy Uchanie, zapewniając im tymczasowe lokum u rodziny.

 

źródło: KP PSP Hrubieszów

fot. Lukas (Czytelnik LH), KP PSP Hrubieszów