20 czerwca 2024

Gmina Werbkowice: Był w izolacji, ale wyszedł z domu. Grozi mu 5 tys. grzywny i więzienie

23-latek z gminy Werbkowice, zamiast przebywać w obowiązkowej izolacji domowej w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, wyszedł z domu. Policjanci zatrzymali go podczas kontroli drogowej, gdy jechał autem.

Reklamy

Niestety, po raz kolejny dochodzi do łamania obowiązujących przepisów, które mają służyć zdrowiu i bezpieczeństwu nas wszystkich. Osoby mające przebywać w kwarantannie, a lekceważące zalecenia służb i wysiłki wszystkich osób w walce z epidemią koronawirusa, są karane wysokimi karami pieniężnymi.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 23-letni mieszkaniec gminy Werbkowice, który pomimo pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa i obowiązku pozostania w izolacji domowej wyszedł z domu. Policjanci zatrzymali mężczyznę podczas kontroli drogowej, gdy jechał swoim autem.

Reklamy

Za złamanie obowiązujących przepisów 23-latkowi grozi kara grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Sprawa trafi także do prokuratury, która wyjaśni, czy mężczyzna sprowadził niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób – wtedy będzie odpowiadał za przestępstwo, za które grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

– Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych – informuje oficer prasowy hrubieszowskiej komendy aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak. – Po raz kolejny apelujemy również o odpowiedzialność i troskę o życie i zdrowie swoje i innych. Tylko wspólne, solidarne zachowania nas wszystkich mogą nam pomóc w walce z epidemią.

Reklamy

­

(info: KPP Hrubieszów, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Ubyło ponad 400 mieszkańców… Ilość urodzin, ślubów i zgonów, najczęściej nadawane imiona

Hrubieszów: Ubyło ponad 400 mieszkańców… Ilość urodzin, ślubów i zgonów, najczęściej nadawane imiona


LubieHrubie na Instagramie