Horodło: Dzieci czytały od A do Z

W pierwszych dniach października Gminną Bibliotekę Publiczną w Horodle odwiedziły dzieci klasy I i II wraz z wychowawczyniami.

Reklamy

 

W pierwszych dniach października Gminną Bibliotekę Publiczną w Horodle odwiedziły dzieci klasy I wraz z wychowawczynią Panią Irminą Klamer oraz uczniowie klasy III”b” z wychowawczynią Panią Barbarą Klamer.

Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu, stąd też biblioteka była dużą atrakcją. Panie bibliotekarki oprowadziły po bibliotece i w sposób przystępny wyjaśniły dzieciom jakie obowiązują w niej zasady. Następnie przeczytały opowiadanie „Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać”.

Reklamy

Pierwszoklasiści wysłuchali uważnie pouczającej historii i bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Natomiast trzecioklasiści mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności czytelniczych zmagając się z tekstem „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”Agnieszki Frączek.

Wizyty zainicjowała cykliczne spotkania czytelnicze „ Czytamy od A do Z w Bibliotece”, które mają na celu wykształcenie nawyku czytania, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz aktywnego słuchania i korzystania z zasobów biblioteki od najmłodszych lat.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania czytelnicze wraz z wychowawcami. Nasza biblioteka jest miejscem przyjaznym młodemu czytelnikowi, tu nie tylko wypożycza się książki, lecz można miło i przyjemnie spędzić czas.

ZAPRASZAMY !


Biblioteka Horodło