18 czerwca 2024

Horodło: Dzień Bezpiecznego Internetu

Gminna Biblioteka Publiczna w Horodle po raz kolejny włączyła się w akcję Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych.

Reklamy

 

Z tej okazji 18.02.2014 r .zaprosiliśmy klasę I „b” z wychowawczynią Panią BasiąKlamer ze Szkoły Podstawowej  w Horodle  na zajęcia edukacyjne.

Wraz z dziećmi odpowiedzieliśmy sobie na pytania, co to jest Internet i do czego można go wykorzystać, co możemy tam znaleźć. Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami, czym są dane osobowe jak należy je chronić, ale przede wszystkim jak bezpiecznie poruszać się w sieci.

Reklamy

Na zakończenie obejrzeliśmy kilka odcinków kreskówek edukacyjnych z serii „Owce w Sieci”, które dostarczyły wiele emocji. Dzieci z wielkim zapałem pokolorowały głównych bohaterów kreskówek.

Mali internauci zgodzili się z opinią, żeInternet jest doskonałym narzędziem do poznawania świata i zabawy pod warunkiem, że wiemy jak rozsądnie z niego korzystać.

ReklamyBiblioteka Horodło