22 lipca 2024

Horodło: Jesienne spotkania w bibliotece

Listopad w Gminnej Bibliotece Publicznej w Horodle był miesiącem spotkań czytelniczych, edukacyjnych. Gościliśmy uczniów klas I , II, III Szkoły Podstawowej w Horodle wraz z Paniami Barbarą Klamer, Irminą Klamer, Elżbietą Bielecką i Jadwigą Bartoszek.

Reklamy


Z klasą II „b” czytaliśmy opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej pt:” Z przysłowiami za pan brat „ rozwiązywaliśmy krzyżówki oraz przy pomocy słowników frazeologicznych wyjaśnialiśmy znaczenie przysłów.

Klasy pierwsze odwiedziły nas w przeddzień obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Podczas zajęć dzieci w prezentacji multimedialnej poznały historię powstania pluszowej zabawki, przypomniały sobie o ulubionych misiach, bohaterach bajek i opowiadań a także wysłuchały bajek: ”Pan Miś jest głodny”, „ O niedźwiadku łakomczuszku”. Wiele radości sprawiły dzieciom obejrzenie bajki o przygodach Misia Uszatka i udział w teście wiedzy o zwyczajach niedźwiedzi.

Reklamy

Natomiast klasa III „b” na zajęciach bibliotecznych zmagała się z zawiłościami polskiej ortografii, w której świat wprowadziły ją przygody bohaterów opowiadania „ Tajemnicza komnata Ówki”. Uczestnicy spotkania mieli okazję wcielić się w rolę korektora poprawiając błędy ortograficzne pozostawione w tekście przez Chochlika Drukarskiego, odwiedzić stronę internetową www.ortofrajda.pl, jak również pracować z wykorzystaniem słowników ortograficznych w grupach. Wszystkim uczestnikom spotkań bibliotecznych serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!

 

 

Biblioteka w Horodle

Reklamy