Hostynne Kolonia: Tragedia na drodze. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch pieszych

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Hostynne Kolonia. Kierujący Oplem 22-latek najechał na dwóch pieszych przechodzących przez jednię. 71-latek i 67-latek w wyniku doznanych obrażeń ciała zmarli na miejscu.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16:00 w miejscowości Hostynne Kolonia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji 22-letni mieszkaniec Hrubieszowa, kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra, w czasie opadów deszczu, jadąc w kierunku Zamościa, najechał na dwóch pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię poza przejściem dla pieszych.

Jak ustalono, dwaj piesi przechodzili przez jezdnię z lewej strony na prawą. Kierowca Opla w celu ich ominięcia prawdopodobnie chciał zjechać na przeciwny pas. Jednak gdy rozpoczął ten manewr, piesi zmienili kierunek przechodzenia przez jezdnię cofając się, wskutek czego kierowca najechał na nich przednią częścią swojego auta.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, jednak 71-latka i 67-latka z gminy Werbkowice nie udało się uratować. W wyniku doznanych obrażeń ciała mężczyźni zmarli na miejscu.

Kierowca Opla był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem. Obecnie wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)