17 czerwca 2024

Jarosławiec: Obchody Staszicowskie

W dniu 10 maja 2015 roku w miejscowości Jarosławiec w gm. Uchanie odbyły się uroczystości upamiętniające życie i działalność wielkiego reformatora ziemskiego ks. Stanisława Staszica.

Reklamy

 

Z tej okazji w kaplicy w Jarosławcu odprawiona została Msza Św. a celebrował ją ks. Krystian Bordzań dyrektor Katolickiego Radia Zamość. Katolickie Radio Zamość gościło w parafii na zaproszenie naszych księży w ramach akcji „Niedziela Radiowa” organizowanych na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Poniżej zamieszczamy link do strony internetowej gdzie będzie można wysłuchać relacji z wizyty radia w naszej parafii, zapraszamy do wysłuchania.

Reklamy

Przed Mszą Św. odbył się jeszcze montaż słowno-muzyczny przygotowany na tą okoliczność przez uczniów miejscowego Gimnazjum, który także można wysłuchać klikając w poniższy link. Oprawą muzyczną Mszy Św. zajęła się już tradycyjnie Orkiestra Dęta z Uchań oraz zespoły śpiewacze „Staszicowiacy” i „Nadzieja”.

W obchodach uczestniczyli ponadto władze samorządowe Gminy Uchanie, poczty sztandarowe szkół z terenu Gminy Uchanie oraz okoliczni mieszkańcy i działacze społeczni. Po przemarszu orszaku prowadzonym przez Orkiestrę Dętą od kaplicy pod pomnik ks. Stanisława Staszica złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów przez poszczególne delegacje wieńcowe.

Reklamy

Na koniec mieliśmy przyjemność wysłuchać krótkiego koncertu piosenek patriotycznych w wykonaniu połączonych sił naszych rodzimych zespołów śpiewaczych czyli Zespołu Ludowego „Staszicowiacy” oraz zespołu wokalno-instrumentalnego „Nadzieja”.

 

Zdjęcia »

Katolickie Radio Zamość – Niedziela Radiowa – Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Uchaniach »

 

źródło i fot. GOK Uchanie