Kobło: Niecodzienny gość

W czwartek 7 czerwca 2018 r. szkoła w Koble gościła Pana Dariusza Kuterę – kolejarza z pasją, który przybliżył uczniom naszej szkoły swoje hobby – pszczelarstwo.

Reklamy

 

„Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze, a bez nich każde szczęście jest chwilowe, nie ma bowiem bodźca który by je podtrzymywał” – Nicholas Sparks

Pan Dariusz przeprowadził dla uczniów prelekcję dotyczącą pszczelarstwa, którym zajmuje się przeszło od 20 lat. Podzielił się z nami swoją wiedzą i zdobywanym przez lata doświadczeniem, a co więcej zapoznał nas ze smakiem naturalnego miodu.

Reklamy

Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się o pracy pszczelarzy, przyjrzeliśmy się z biska budowie ula, mogliśmy dotknąć narzędzi, jakimi pracują pszczelarze oraz przymierzaliśmy odzież chroniącą pszczelarza podczas pracy z pszczołami. Zostaliśmy również zapoznani z techniką wyrabiania ozdobnych świec z wosku pszczelego.

Pan Dariusz Kutera opowiedział nam również szczegółowo o życiu pszczół i ich znaczeniu w ekosystemie i gospodarstwie człowieka. Poruszając kwestie znaczenia pszczoły miodnej zacytował słowa, których autorstwo przypisuje się Albertowi Einsteinowi „Gdy zginie ostatnia pszczoła na kuli ziemskiej, ludzkości pozostaną tylko 4 lata życia”, dlatego też Pan Dariusz apelował abyśmy dołożyli wszelkich starań by ta przepowiednia się nie sprawdziła.

Prelekcję pszczelarz zakończył słodkim akcentem rozdając uczniom miód, który zabrali ze sobą do domu.

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Koble składa serdeczne podziękowania Panu Dariuszowi Kuterze za przeprowadzenie prelekcji dotyczącej pszczelarstwa i ofiarowaniu słodkich upominków dla dzieci naszej szkoły.

Spotkanie z Pszczelarzem Panem Dariuszem Kuterą zorganizowała pani Żaneta Szymańska-Grochowiecka.

 

źródło i fot.: SP Kobło