25 lipca 2024

Kozodawy: Gminny Dzień Kobiet

15 lutego, w Kozodawach, można było posłuchać śpiewu wyjątkowego trio. Śpiewali jak umieli, a umieli skoro Gminny Dzień Kobiet rozpoczęli. Jan ze Stefankowic, Jerzy z Husynnego i Robert z Mienian, tak otworzyli Gminne Święto Kobiet w Kozodawach.

Reklamy


Mowa oczywiście o Wójcie, Przewodniczącym Rady Gminy Hrubieszów i Sekretarzu, którzy w charakterystyczny dla siebie sposób poprowadzili to wyjątkowe Popołudnie z Paniami. Powitali przedstawicielki organizacji pozarządowych, pracownice jednostek organizacyjnych, dyrektorki szkół oraz radne i sołtyski oraz przybyłych gości.

A goście przybyli z kwiatami i upominkami. Oprawę artystyczną rozpoczął występ kabaretu „Szara Eminencja” z Werbkowic. Poprzedził on konkurs „Kobieta Europejka 2015 – z Hrubieszowa na Urząd w Parlamencie Europejskim”.

Reklamy

Do konkursu zgłosiło sie 9 Pań. Po obejrzeniu prezentacji kandydatek, powołane Jury zdecydowało, że na ten urząd najbardziej nadaje się Krystyna Drzygało ze Ślipcza. Były też tańce a prowadził je zespół „MAX-DANCE”.

Organizatorem Dnia Kobiet był: Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

Reklamy

 

 

info i fot. UG Hrubieszów