6 grudnia 2023

Łuny nad Huczwą i Bugiem…

Powiat Hrubieszowski wsparł wznowienie wydania książki pt. „Łuny nad Huczwą i Bugiem – Walki oddziałów AK i BCh w Obwodzie Hrubieszowskim w latach 1939-1944”.

Reklamy

Jej pierwotnie wydanie ukazało się w roku 1992.

Publikacja przekazana będzie do szkół prowadzonych przez Powiat Hrubieszowski. Prezentowana będzie również w czasie uroczystości i wydarzeń okolicznościowych o charakterze patriotycznym.

Reklamy

Książka została podzielona na 3 części – I (ogólną) autorstwa Bolesława Kłembukowskiego, II oraz III – zebrane dzięki staraniom Eugeniusza Tokarczuka. Pieczę nad redakcją całości sprawował mgr Wacław Jaroszyński. Wydawcą książki jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk złożyła serdeczne podziękowania na ręce prezesa tego stowarzyszenia – posła Sławomira Zawiślaka, za możliwość uczestnictwa w przedsięwzięciu pozwalającym na ocaleniu od zapomnienia niezwykle ważnych wydarzeń z naszej historii oraz oddaniu należnej czci i szacunku bohaterom Ziemi Hrubieszowskiej z Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich.

(info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Świat, który nie może zaginąć – nowy hrubieszowski komiks – ZDJĘCIA

Świat, który nie może zaginąć – nowy hrubieszowski komiks – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie