13 czerwca 2024

Martwe dziki zarażone wirusem ASF znalezione w powiecie hrubieszowskim

Główny Lekarz Weterynarii informuje o odnalezieniu w powiecie hrubieszowskim martwych dzików zarażonych wirusem afrykańskiego pomoru świń.

Reklamy

 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni takich przypadków było kilka: w miejscowościach Matcze w gminie Horodło, Teratyn Kolonia w gminie Uchanie, Stefankowice w gminie Hrubieszów, Małków Nowy w gminie Mircze oraz Wólka Poturzyńska w gminie Dołhobyczów.

Martwe dziki zarażone wirusem ASF znalezione zostały również w miejscowościach: Lipinki w gminie Żmudź, Okopy, Brzeźno, Teosin, Pogranicze, Dobryłówka, Świerże i Majdan Skordiowski w gminie Dorohusk, Ruda Huta, Marynin i Żalin w gminie Ruda Huta, Dubienka, Starosiele, Skryhiczyn, Kajetanówka, Nowokajetanówka, Holendry i Rogatka w gminie Dubienka, Białopole, Teremiec i Maziarnia Strzelecka, w gminie Białopole.

Reklamy

Przypomnijmy – Główny Lekarz Weterynarii w swoim komunikacie z dnia 21 lipca poinformował, że sto sześćdziesiąte szóste ognisko ASF (sześćdziesiąte drugie w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 20 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w miejscowości Matcze, w gminie Horodło, w powiecie hrubieszowskim.


ASF w Polsce – mapa, obszary objęte restrykcjami, ogniska, przypadki >>

Reklamy

 

źródło: wetgiw.gov.pl

 


 

Zobacz też:

Pierwsze ognisko ASF na terenie powiatu hrubieszowskiego