Mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego potrącił 12-letnią dziewczynkę w Jarosławcu

Dzisiaj w godzinach rannych na drodze krajowej nr 74 Zamość – Hrubieszów, w miejscowości Jarosławiec doszło do wypadku. Kierujący pojazdem marki Opel potrącił 12-letnią dziewczynkę, która nagle wbiegła na jezdnię.

Reklamy

 

Dzisiaj tuż po godzinie 7:30 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Jarosławiec doszło do potrącenia pieszego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Opel, 55-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego, jadąc w kierunku Zamościa potrącił dziewczynkę.

12-letnia mieszkanka gminy Sitno, wbiegła na jezdnię z lewej strony wprost pod nadjeżdżający pojazd. Z urazem ciała została przewieziona do szpitala.

Policjanci zbadali trzeźwość kierującego Oplem – wynik badania 0,00 mg/l. W miejscu zdarzenia drogowego, w czasie wykonywanych czynności, ruch na DK-74 odbywał się wahadłowo.

Najprawdopodobniej dziewczynka przebiegała przez drogę, ponieważ chciała zdążyć na busa, który właśnie dojeżdżał do przystanku.

 

***

 

Apelujemy o rozwagę!

Nie wolno wbiegać na jezdnię. Zakazuje tego prawo, ale również zdrowy rozsądek. Skutki takiego postępowania mogą być tragiczne, łącznie z utratą zdrowia, a nawet życia. W stronę dorosłych kierujemy apel o ciągłe przypominanie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze.

 

źródło i fot. KMP Zamość