27 maja 2024

Mieszkanka gminy Uchanie przejechała po leżącym mężczyźnie i odjechała z miejsca wypadku. Poszkodowany nie żyje

Wczoraj, w miejscowości Raciborowice, w powiecie chełmskim, kierująca audi 33-latka prawdopodobnie przejechała leżącego na jezdni 52-letniego mężczyznę. Życia poszkodowanego nie udało się uratować.

Wczoraj, przed godziną 17, dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Z informacji wynikało, że sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca samochodem audi 33-letnia mieszkanka gminy Uchanie niedostatecznie obserwowała drogę, w wyniku czego, mimo oświetlonej ulicy, prawdopodobnie nie zauważyła i przejechała leżącego na jezdni pieszego 52-latka z gminy Białopole.

Kobieta odjechała z miejsca wypadku. Tłumaczyła później, że była przekonana, że przejechała zwierzę leżące na jezdni. Po czasie jednak wróciła na miejsce z siostrą innym samochodem, żeby się co do tego upewnić.

Mimo podjętych czynności ratowniczych oraz prowadzonej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

33-latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Kobieta była trzeźwa.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

­

źródło i fot. KMP Chełm