16 lipca 2024

Mikołaj w Strzyżowie

Mikołajki to czas bardzo oczekiwany, szczególnie przez najmłodszych. W piątkowy poranek, 15 grudnia 2017 roku, strzyżowska biblioteka zorganizowała spotkanie mikołajkowe połączone z popularyzacją ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Reklamy

 

Na spotkanie zaproszone zostały dzieci z Przedszkola Samorządowego oddział starszaków i klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Strzyżowie wraz z wychowawcami poszczególnych grup.

Dyrektor Biblioteki Publicznej wraz z pracownikami biblioteki wprowadzili najmłodszych w mikołajkowy, baśniowy świat, czytając dzieciom o świętym Mikołaju. Było to dla nich nie lada wyzwanie.

Reklamy

Po wspólnym czytaniu, w drugiej już części spotkania, uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie, zaprezentowali krótki montaż słowno – muzyczny pt. „W oczekiwaniu na św. Mikołaja”, po czym przybył Mikołaj. Za dobre zachowanie dziadek z długą brodą wręczył słodki prezencik swoim milusińskim.

Spotkanie odbyło się w wesołej atmosferze przy dobrej muzyce, na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, a pamiątkowe zdjęcia zrobione z Mikołajem będą zdobić wystawę biblioteki. 

Reklamy

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Horodle bardzo dziękuje Wójtowi Gminy Horodło Panu Krzysztofowi Bożkowi za ufundowanie słodkich upominków oraz nagród dla dzieci w konkursie na „OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ”.

 

źródło i fot. Biblioteka w Strzyżowie