Mircze: Będą mieszkania dla potrzebujących

Gmina Mircze wybuduje mieszkania socjalne. Chociaż inwestycja nie była wcześniej planowana Rada Gminy wpisała ją do planu wydatków podczas sesji, która odbyła się w poniedziałek 21 lipca.

Reklamy

– Podobnie jak w innych gminach, również u nas zapotrzebowanie na mieszkania socjalne jest duże, a możliwości samorządu bardzo ograniczone. Na razie powstanie sześć takich lokali, a część pieniędzy na ten cel otrzymamy z Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Mircze Lech Szopiński. 

Nowy budynek ma powstać na działce, którą samorząd przejął nieodpłatnie po byłym komisariacie policji. Gmina ma już pełną dokumentację i pozwolenie na budowę mieszkań socjalnych. Przetarg na ich wykonanie ma być ogłoszony w najbliższych dniach, a realizacja inwestycji zakończy się w przyszłym roku. Dotacja BGK będzie stanowić 40 procent kosztów, resztę gmina musi zapewnić z własnego budżetu. 

Reklamy

Jednocześnie wójt Szopiński zastrzega, że wykorzystanie nieruchomości po posterunku nie oznacza rezygnacji ze starań o powrót funkcjonariuszy do Mircza. Zapewnia, że gmina ma już wydzielone na ten cel pomieszczenia w ośrodku zdrowia i czeka na decyzje policji. 


źródło: ias24.eu, UG Mircze