29 maja 2024

Mircze: Zapraszamy do udziału w XII Targach Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej

W niedzielę 7 kwietnia 2019 roku w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu odbędą się XII Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej. Zapraszamy do udziału.

 

 

REGULAMIN

XII Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej Mircze 2019

 

1. Cel  imprezy.

Celem targów jest propagowanie dziedzictwa kulturowego ziemi hrubieszowskiej, tradycji jej mieszkańców, sztuki kulinarnej, wyrobnictwa i innych form twórczości ludowej. Również zwiększenie zainteresowania tradycjami naszej małej ojczyzny wśród mieszkańców, a zwłaszcza wśród młodzieży, aby zachęcić przez to do ich zachowywania – zwłaszcza przez czynne kultywowanie.

 

2. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu, ul. Kryłowska 18, 22-530 Mircze, współorganizatorzy:  Gmina Mircze, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirczu

 

3. Miejsce i przebieg targów

XII Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej w Mirczu odbędą się  7 kwietnia (niedziela) 2019 roku w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu. Początek targów o godz. 13:15.

 

4. Dziedziny twórczości.

Do udziału w XII Targach Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej w Mirczu  zapraszamy twórców:

– rękodzieła ( w tym rzeźby i malarstwa),

– kulinariów ( wypieki, potrawy, nalewki),

– pisanki tradycyjnej: nawiązującej do starych wzorów i zdobień (naturalne barwniki i wosk)

 

5. Założenia regulaminowe

W trakcie targów zostanie przeprowadzony konkurs  w trzech kategoriach. Do konkursu należy zgłosić jedną potrawę (nazwa potrawy) w przypadku kulinariów i po jednym wyrobie (nazwa wyrobu) w kategorii rękodzieło oraz pisanki tradycyjnej. Jedno stoisko zgłasza tylko jeden produkt z jednej wybranej kategorii. Zostanie także przyznany „Laur Publiczności” dla najlepszego wystawcy zdaniem odwiedzających targi, którego wyłoni głosowanie w trakcie imprezy za pomocą kuponów, przygotowanych przez Organizatora. Odwiedzający Targi, którzy wezmą udział w głosowaniu, będą mieli szansę na wygranie atrakcyjnych  nagród rzeczowych.

Przyjazd na targi na koszt własny lub instytucji delegującej.

 

6. Zgłoszenia.

Zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w targach prosimy przesyłać na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu, ul. Kryłowska 18, 22-530 Mircze,  bądź na adres e-mail’owy GOK-u: biblioteka.mircze@vp.pl do 18 marca 2019 roku (TERMIN OSTATECZNY!!!). Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W zgłoszeniu należy wskazać liczbę osób oraz potrzebnych stołów i ławek dla poszczególnych stoisk (formularz zgłoszeniowy dołączamy do regulaminu).

W dniu Targów nie będzie możliwe dostawienie dodatkowego sprzętu.

 

7.Nagrody.

Najlepsza potrawa (kulinaria) i wyrób (rękodzieło oraz pisanka tradycyjna) wyłonione przez komisję (decyzja komisji jest ostateczna i niepodważalna) powołaną przez Organizatora Targów, otrzyma w nagrodę bon towarowy na określoną kwotę oraz statuetkę i dyplom. Zwycięzca ”Laur  Publiczności” otrzyma  puchar, bon towarowy i dyplom. Pozostali wystawcy otrzymają statuetki i podziękowania za udział.

Osoby do kontaktu:

Marianna Sobczuk    tel. kom. 730 824 010        

Katarzyna Stanisławek   tel/fax (84) 65 190 72

 

Formularz zgłoszeniowy – do pobrania >>

 

(GOK Mircze, fot. Marta Szpinda)