19 czerwca 2024

Młodzi laureaci z Uchań

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach w międzyszkolnym konkursie “Kartka z pamiętnika Dziecka Zamojszczyzny”.

Reklamy

Ośmioro uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach wzięło udział w I edycji międzyszkolnego konkursu pt. “Kartka z pamiętnika Dziecka Zamojszczyzny” – wysiedlone Dzieci Zamojszczyzny w latach 1942-1943, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu.

Celem tego konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o Akcji Wysiedleńczej Zamojszczyzny w latach 1942-1943, a w szczególności o przeżyciach dziadków i pradziadków, wzmacnianie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej oraz upowszechnienie i pogłębienie wśród uczniów wiedzy na temat historii Polaków w czasie II wojny światowej.

Reklamy

­

Dla uczniów była to żywa lekcja historii, ponieważ swoje prace konkursowe oparli na podstawie przeprowadzonego wywiadu z osobami, które przeżyły koszmar wysiedlenia.

Reklamy

W dniu 24 lutego 2023r. w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Rozalia Szumiło (kl. VIIIa)

II miejsce – Joanna Gozdek (kl. VIIIa)

wyróżnienia: Natalia Puczkowska (kl. VI), Anna Swatowska (kl. VIIIb), Magdalena Blicharz (kl. VIIIa).

Uczniów do konkursu przygotowały polonistki: Katarzyna Podgórska-Smoła, Dorota Siekierda oraz Marzena Czerwonka.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


info i fot. SP w Uchaniach


Zobacz też:

Co nieco z hrubieszowskich wydarzeń. Marzec 1 – 3

Co nieco z hrubieszowskich wydarzeń. Marzec 1 – 3


Zerknij na Instagram →