29 maja 2024

Moniatycze: Integracyjnie i rodzinnie

W takiej atmosferze bawiły się dzieci, ich rodzice a nawet bacie w pierwszą niedzielę września w Moniatyczach. Imprezę uatrakcyjniły prezentacje i liczne konkursy.


Te większe to rodzinny konkurs na plakat „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz skupiający uwagę wszystkich uczestników festynu konkurs „Czas na talent”. Najciekawszy plakat wykonała Natalia Wilczek z siostrą Lidią Wieczorek z Metelina. Drugie miejsce przyznano Kindze i Dorocie Kowalczuk z Janek – tym razem była to córka z mamą, podobnie jak przy trzecim miejscu gdzie wygrały Julia i Małgorzata Wichniewicz z Masłomęcza. Najwyższą ocenę w konkursie „Czas na talent” wyśpiewała sobie Jagoda Kraczuk. Dobry humor Jacka Pietrzyka i Sebastiana Otręby, kabaretu z Metelina, zapewnił im drugą lokatę a trzecim miejscem w tym konkursie podzieliły się Karolina Mączka z duetem Elżbieta Antosiewicz i Patrycja Bartosiewicz. Tomasz Zając – przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego przyznał nagrodę specjalną a otrzymała ją Karolina Mączka.

Na festyn przybył Jakub Szwed, członek Fundacji Sztukmistrze z Lublina, który bawił zebranych swoimi ciekawymi sztuczkami. Uczestników konkursu, którzy pokazywali swój talent w kręceniu kołem hola-hop sztukmistrz zaprosił na bezpłatne warsztaty do Lublina.

Swoje stoiska przygotowało Centrum Integracji Społecznej w Mienianach, z warsztatem gastronomiczny na czele oraz Masłomęckie Stowarzyszenie „Wioska Gotów” z prezentacją rzemiosła, jadła i walk gockich.

Tak, 7 września 2014 roku, na terenie boiska Zespołu Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach pożegnano wakacje uczniów gminy Hrubieszów.

Organizatorem Pikniku Rodzinnego był Wójt Gminy Hrubieszów oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie.