19 czerwca 2024

Moniatycze: Pasowanie na Czytelnika

Dnia 9 grudnia 2014r. w Zespole Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pała II w Moniatyczach odbyło się „Pasowanie na Czytelnika” uczniów klasy drugiej Szkoły Podstawowej.

Reklamy

 

Jest to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Na tę okazję została przygotowana przez uczniów klasy drugiej część artystyczna pt. „Kosmici w Bibliotece”. Trzech kosmitów: Remus, Magma i Rem przybywają na Ziemię, do biblioteki, gdzie spotykają różne postacie z bajek i literatury dziecięcej.Poznają nowe, niezwykłe a jednocześnie ciekawe doświadczenia związane ze spotkaniem istot z innej galaktyki.

Najważniejszym momentem tego wydarzenia było złożenie przysięgi przez drugoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki.

Reklamy

Na wspólnym spotkaniu uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z książek, wysłuchali próśb i rad książek, otrzymali pamiątkowe akty pasowania, a także upominki w postaci książek.

Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie będą zawsze mile widziani, gdzie mogą wejść w świat przygody i fantazji, poznać ciekawe i interesujące zjawiska przyrodnicze, rozwijać swoje zainteresowania i potrzeby.

Reklamy

 

 

Anna Mroczek
Aneta Dąbrowska