Nieledew: Seniorzy na zajęciach rękodzielniczych, plastycznych i kursie komputerowym

W miesiącu marcu w Domu Kultury w Nieledwi odbyły się warsztaty rękodzielnicze.

Reklamy

Panie i Panowie z Klubu Seniora „Platan” oraz z Koła Gospodyń Wiejskich w Nieledwi wraz z instruktorem Panią Małgorzatą Szajuk wykonali palmy, pisanki oraz stroiki. Wykonane ozdoby przeznaczono na konkurs „Wokół Wielkanocnej Nadziei”, a fundusze zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane dla osób potrzebujących pomocy z powiatu hrubieszowskiego.

Zdjęcia »

 

W miesiącu lutym i marcu 2014 roku w Bibliotece w Nieledwi  odbywały się warsztaty plastyczne.

Uczestnikami warsztatów byli członkowie lokalnego Klubu Seniora. którzy wraz z instruktorami Małgorzatą Szajuk oraz Zofią Bobowską wykonali kwiaty z papieru.Posłużą one do wykonania palm wielkanocnych.  Klub Seniora podjął się dodatkowo wykonania dwóch stojaków do palm.

Zdjęcia »


Seniorzy z Klubu Seniora „Platan” w Nieledwi biorą udział w kursie komputerowym, który odbywa się w Bibliotece w Nieledwi.

Prowadzą go bibliotekarki Pani Zofia Kowalska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzeszczanach oraz Pani Zofia Bobowska z Filii  w Nieledwi. Seniorzy uczą się podstaw obsługi komputera, piszą teksty, poznają tajniki i zasoby internetu, przeglądają strony www.

Dzięki udziałowi w Programie „Orange dla Bibliotek”, biblioteki z terenu naszej Gminy umożliwiają bezpłatny dostęp do sieci Internet nie tylko seniorom, ale wszystkim użytkownikom.

Biblioteka bierze udział w programie „Orange dla bibliotek”

Zdjęcia »


źródło i fot. GOK Trzeszczany