MCK Hrubieszów: Dla młodych zainteresowanych pracą za granicą

7 kwietnia w Młodzieżowym Centrum Kariery w Hrubieszowie zorganizowano spotkania, kierowane do młodzieży zainteresowanej znalezieniem pracy za granicą.

Reklamy

Przedsięwzięcie skupiło młodzież „Klubu Absolwenta” hrubieszowskiego oddziału Środowiskowego Hufca Pracy 3-12 w Chełmie. Absolwenci obecni na spotkaniu wypełnili ankietę absolwenta oraz formularz kontaktowy w celu zaktualizowania danych teleadresowych. Każdy z uczestników opowiedział o tym, jak potoczyły się jego losy po ukończeniu nauki w OHP. Dla absolwentów przygotowano również pokaz zdjęć z czasów pobytu w jednostce. Doradca zawodowy wprowadził członków Klubu w zagadnienia zawiązane z aktywnymi metodami poszukiwania pracy. Młodzież miała okazję zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy dostępnymi w MCK OHP.

W drugiej części spotkania oprócz absolwentów udział wzięła młodzież z miejscowych szkół. Gościem spotkania była pani Aleksandra Pochwatka, doradca personalny lubelskiego oddziału AB Job Service Polska, która zaprezentowała ofertę firmy oraz warunki współpracy. AB Job Service jest firmą holenderską, która od 9 lat zajmuje się oferowaniem pracy krótko i długoterminowej w Holandii. W ofercie firmy znajdują się prace w rolnictwie, ogrodnictwie, przemyśle oraz budownictwie i logistyce. Młodzież zainteresowana współpracą z firmą miała możliwość wypełnienia formularza zgłoszeniowego oraz odbycia rozmowy kwalifikacyjnej z panią Aleksandrą, również w języku angielskim. Zarówno organizatorzy spotkania jak i przedstawiciel AB Job Service są zainteresowani dłuższą współpracą, w związku z powyższym przewidywane są kolejne spotkania.

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Hrubieszowie, powstało i funkcjonuje w ramach projektu  „OHP jako realizator usług rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Tekst i zdjęcia:

Marta Zalichta MCK Hrubieszów, Monika Jabłońska

ŚHP w Chełmie oddział Hrubieszów