O bezpieczeństwie na debacie społecznej w Werbkowicach [ZDJĘCIA]

We wtorek, w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach, odbyła się debata społeczna dotycząca stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Werbkowice.

Reklamy

Gośćmi i uczestnikami debaty byli przedstawiciele urzędów i instytucji oraz mieszkańcy gminy.

Na początku wszystkich zgromadzonych przywitali wójt Agnieszka Skubis-Rafalska, kierownik Posterunku Policji w Werbkowicach aspirant sztabowy Waldemar Piotrowski oraz Łukasz Wojtaluk – kierownik GOPS i Klubu Seniora w Werbkowicach.

Reklamy

­

Następnie zastępca naczelnika wydziału prewencji aspirant sztabowy Łukasz Palichleb przedstawił i omówił zagadnienia związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacją Moja Komenda, jako skutecznymi narzędziami kontaktu policji ze społeczeństwem.

W dalszej części aspirant Tomasz Janiszek z wydziału ruchu drogowego omówił zmiany w przepisach prawo o ruchu drogowym. Dzielnicowy zajmujący się terenem gminy Werbkowice sierż. Kamil Mroczek przybliżył zebranym swoją pracę oraz zachęcał do kontaktu z nim w sprawach nurtujących mieszkańców.

Na zakończenie debaty aspirant sztabowy Jarosław Karkuszewski, zajmujący się zagadnieniami profilaktyki społecznej, omówił tematykę oszustw, ostrzegając przy tym zabranych, aby byli czujni i ostrożni z kontaktach z osobami, które mogą czyhać na nasz majątek.

Podczas otwartej dyskusji, uczestnicy debaty zgłaszali swoje spostrzeżenia, sugestie i oczekiwania. Wypracowano również kolejne cele, które będą przedmiotem planowanych dalszych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie tejże gminy.


­

źródło i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak


Zobacz też:

Małgorzata Muzyczuk laureatką Nagrody Miasta Hrubieszowa – Statuetki Króla Władysława Jagiełło [ZDJĘCIA]

Małgorzata Muzyczuk laureatką Nagrody Miasta Hrubieszowa – Statuetki Króla Władysława Jagiełło [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →