25 czerwca 2024

Obrowiec: Mundurowy Dzień Dziecka 2014

Wczoraj w miejscowości Obrowiec, odbył się Mundurowy Dzień Dziecka, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Gminy w Hrubieszowie, Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, Straż Graniczną z Placówek w Hrubieszowie, Dołhobyczowie, Kryłowie i Horodle, Straż Pożarną, Nadleśnictwo Mircze, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Hrubieszowski i Policję. Blisko 300 dzieci, wraz ze swoimi opiekunami mogło spędzić miło czas, obejrzeć sprzęt i pokazy służb mundurowych oraz uczestniczyć w wielu zabawach i konkursach.

Reklamy

Wczoraj w miejscowości Obrowiec, odbył się Mundurowy Dzień Dziecka, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Gminy w Hrubieszowie, Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, Nadleśnictwo Strzelce, Straż Graniczną  z Placówek w Hrubieszowie, Dołhobyczowie, Kryłowie i Horodle, Straż Pożarną i Policję.

Dzieci mogły podziwiać zgromadzony na placu sprzęt służb mundurowych Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji. Maskotka hrubieszowskiej Policji sierż. LEW witała dzieci, częstując je słodyczami.

Reklamy

Nad głowami uczestników imprezy pojawił się helikopter z Placówki Straży Granicznej, który robiąc wiele hałasu wprowadził niemałe zamieszanie i frajdę dla najmłodszych i tych trochę starszych uczestników spotkania. Na placu odbył się także pokaz tresury policyjnego psa służbowego imieniem FUKS, pod przewodnictwem jego opiekuna asp. Krzysztofa Mróz.

Jednostka Strzelecka 2020 z Hrubieszowa, Związku Strzeleckiego „Strzelec”, prezentowała zebranym swój sprzęt i umiejętności. Imprezę uświetniło także przybycie Gotów z Wioski Gockiej z Masłomęcza.

Reklamy

Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, zorganizowała dla najmłodszych wiele zabaw i konkursów, w których wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Na miejscu można było również skorzystać z przejażdżki bryczką, zjeść kiełbaskę z ogniska oraz poskakać na trampolinie. Na ten dzień przygotowano również takie atrakcje jak: malowanie twarzy, zabawa na zamku dmuchanym, strzelanie z paintballa, jazda konna, kule wodne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Nagrody w konkursach ufundowali: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Gminy w Hrubieszowie, Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, Nadleśnictwo Strzelce, Towarzystwo Ubezpieczeniowe WARTA S. A Hrubieszów.

Największą radością dla wszystkich organizatorów tej imprezy był szeroki uśmiech na dziecięcych buziach, który był tutaj najcenniejszy.

Dziękujemy pięknie wszystkim wymienionym i niewymienionym w tym artykule, za wszelką pomoc w organizacji Mundurowego Dnia Dziecka 2014,  a wszystkim dzieciom i ich opiekunom za przybycie i dobrą zabawę.

 

KPP Hrubieszów (EK.)