Odjazdowy Bibliotekarz w Gminie Dołhobyczów

Odjazdowy Bibliotekarz to Ogólnopolska akcja, w której czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów oraz bibliotekarze mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach.

Reklamy


W dniu 31.05.2016r. odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dołhobyczowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Oszczowie, w którym udział wzięli Uczestnicy z  Panem Kierownikiem i Opiekunami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oszczowie oraz Czytelnicy i Użytkownicy biblioteki w Dołhobyczowie.

Mimo kapryśnej pogody wyruszyliśmy z przed biblioteki o godzinie 9.15 trasą Dołhobyczów – Horoszczyce – Żabcze – Oszczów.  W spokojnym,  rekreacyjnym tempie dziewiętnastoosobową  grupą dojechaliśmy do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oszczowie, gdzie czekał na nas poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla oraz pysznej sałatki.

Niespodzianką rajdu był pokaz tresury psa prezentowany przez Funkcjonariusza Straży Granicznej w Chłopiatynie. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom rajdu za wspólnie spędzony czas oraz Osobom, które  w jakikolwiek  sposób przyczyniły się do organizacji rajdu. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Właścicieli Restauracji  „Bajka” w Dołhobyczowie za zasponsorowanie poczęstunku.

Główny cel, który przyświecał akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” m. in. integracja środowiska, popularyzacja zdrowego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, propagowanie roweru jako środka lokomocji oraz promowanie czytelnictwa i bibliotek został osiągnięty.

Rajd zakończył się propozycją ze strony Uczestników, aby zorganizować w najbliższym czasie kolejną wyprawę, tym razem do Waręża na Ukrainie.fot. GBP Dołhobyczów