22 maja 2024

Odjazdowy Bibliotekarz w Gminie Werbkowice

Gminna Biblioteka Publiczna w Werbkowicach już po raz drugi wspólnie z Gimnazjum Werbkowice zorganizowała rajd pod szyldem akcji Odjazdowy Bibliotekarz.


Odjazdowy Bibliotekarz to nie tylko rajd – to także wspólne spędzenie kilku godzin przy świetnej zabawie. Poniżej relacja z wydarzenia. 

„Wystartowaliśmy spod Biblioteki o godz. 9:00 udając się do Kotorowa – wsi w której mieszkał i pracował poeta Stanisław Buczyński oraz znajduje się Zagroda Wandalska. Jadąc przez Konopne podziwialiśmy w słońcu piękne krajobrazy polskiej wsi, pokonując trasę 10 km w obie strony.

Już o 9:40 dotarliśmy do Zagrody Wandalskiej gdzie czekał na rajdowców pan Maciej Buczyński syn poety, który opiekuje się tym miejscem. Było przygotowane już ognisko, rozpalony grill i grupa rowerzystów, która też w tym samym czasie zorganizowała wycieczkę.

Liczne atrakcje: zawody sportowe, konkursy literackie, przeciąganie liny, strzelanie z łuku cieszące się największym zainteresowaniem oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku sprawiły, że miło i wesoło spędziliśmy czas. Najedzeni, opaleni, rozśpiewani, szczęśliwi, cali i zdrowi wróciliśmy do Werbkowic.

Wszystkim rajdowcom z Gimnazjum Werbkowice, nauczycielce pani Elżbiecie Bieńkowskiej-Bulisz oraz panu Maciejowi Buczyńskiemu dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu Odjazdowego Bibliotekarza.” Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Werbkowicach.


Zdjęcia:

https://www.facebook.com/GOKwWerbkowicach/photos/?tab=album&album_id=1033181036797190


fot. GOK Werbkowice