Opłatek w Mienianach

W ostatnią niedzielę 13.12.2015 r. w świetlicy wiejskiej w Mienianach odbyło się już trzecie spotkanie opłatkowe. To najliczniejsze tego typu spotkanie w Gminie Hrubieszów, gdyż uczestniczyło w nim w sumie ponad stu trzydziestu gości.

Reklamy

 

Organizatorami wigilijnego spotkania było miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka oraz Ochotnicza Staż Pożarna. W śród licznie przybyłych mieszkańców byli również zaproszeni goście: ks. proboszcz Piotr Kawecki, ks. kanonik Marian Garmol, sekretarz Gminy Hrubieszów Robert Palichleb, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Mienianach Pani Aleksandra Muzyczuk, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Mienianach Pani Dorota Markiewicz i Krystyna Pęk. Nie zabrakło również gości z zaprzyjaźnionych sołectw: sołtysi, przewodniczące KGW z Masłomęcza, Czumowa, Kozodaw i Szpikołos.

Część artystyczna rozpoczęła się od wystąpienia dzieci z miejscowej szkoły, które wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. Gościnnie wystąpił z repertuarem kolęd zespół z Hrebennego „ Kresowianie”.

Po tradycyjnym przełamaniu się opłatkiem goście mogli poczęstować się tradycyjnymi polskimi potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez miejscowe panie z KGW oraz pracowników Centrum Integracji Społecznych. Na zakończenie wystąpił przed zebranymi zespół „Na Jeden Raz” z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mienianach. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek uzupełniło to przedświąteczne popołudnie.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wspólnie spędzony czas i życzą wszystkim :

WESOŁYCH ŚWIĄT!