29 maja 2024

OSA w Husynnem

OSA to skrót od Otwartej Strefy Aktywności, które mają powstawać w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.

 

OSA to program Ministra Sportu i Turystyki, który przeprowadził już pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie projektów. To właśnie w ramach tego naboru, Gmina Hrubieszów złożyła wniosek pt. Plac sportowo – rekreacyjny – Otwarta Strefa Aktywności w miejscowości Husynne.

Wniosek został pozytywnie zaopiniowany i uzyskał dofinansowanie w wysokości niemal 24 tys. zł. Drugie tyle gmina dołoży z własnego budżetu. Realizacja projektu ma się zakończyć najpóźniej w styczniu 2019 r.

Dzięki realizacji tego projektu w Husynnem, zagospodarowany zostanie plac o wymiarach 25 x 15 m, na którym ustawione zostaną urządzenia składające się na siłownię plenerową wraz z elementami towarzyszącymi (typu: ławki, urządzenia do gier edukacyjnych, stojaki na rowery), a dodatkowo zostaną nasadzone krzewy.

Wszystkie elementy, które znajdą się na terenie OSA zostały narzucone w warunkach programu, a projekt został zaadaptowany do warunków lokalnych.

 

źródło: Gmina Hrubieszów