24 września 2023

W świetlicy wiejskiej w Jankach Górnych odbyło się spotkanie policjanta zajmującego się problematyką profilaktyki społecznej z mieszkańcami tej miejscowości na temat zapobiegania oszustwom w ramach akcji „Oszustom stop”.

Reklamy

Spotkanie mieszkańców z policjantem, odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Jankach Górnych.

Funkcjonariusz omówił temat wszelkiego rodzaju oszustw – między innymi „na wnuczka”, „na policjanta”. Przytoczył przypadki, jakie zaistniały na terenie naszego powiatu, a uczestnicy mogli poznać sposób działania oszustów, którzy podając się za członków rodziny, znajomych, policjantów i inne osoby z pozoru godne zaufania wyłudzają pieniądze.

Reklamy

Policjant udzielił wskazówek zgromadzonym na spotkaniu, jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą, która może okazać się potencjalnym oszustem. Wspomniano, że zasadę ograniczonego zaufania należy zachować w kontaktach z nowo poznanymi osobami, zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Przy okazji, w trakcie spotkania omówiono także tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno jako pieszy uczestnik ruchu drogowego, jak i kierujący. Nie zabrakło także informacji dotyczących obowiązku korzystania z elementów odblaskowych – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej KPP.

Reklamy

Zobacz też:

Hrubieszów: Trwa rozbudowa izby przyjęć [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / asp. szt. Edyta Krystkowiak