9 grudnia 2023

Policjanci i Sierżant Lew z wizytą u dzieci w Cichobórzu i Dąbrowie Masłomęckiej

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie policjantów z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi odwiedzili Przedszkole w Cichobórzu oraz Przedszkole i Szkołę Podstawową w Dąbrowie Masłomęckiej.

Reklamy

 

Dzisiaj w Przedszkolu w Cichobórzu oraz Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Dąbrowie Masłomęckiej odbyło się kolejne z cyklu spotkań o bezpieczeństwie.

Policjanci tłumaczyli dzieciom, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się w pobliżu drogi, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem. Dzieci dowiedziały się, jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności, poprzez używanie elementów odblaskowych.

Reklamy

Policjanci przypomnieli też dzieciom podstawowe zasady korzystania z numerów alarmowych oraz o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych.

Maskotka hrubieszowskiej policji cieszyła się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród dzieci. Maluchy chciały sobie z nią zrobić zdjęcie i przytulić się do niej.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / E.K.