26 maja 2024

Policjanci u dzieci w Mirczu i Wiszniowie

Hrubieszowscy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Mirczu i Wiszniowie, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

 

Hrubieszowscy policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Mirczu i Wiszniowie. Podczas spotkania rozmawiano o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

Mundurowi przypomnieli uczniom o tym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, zachowywać się w pobliżu drogi, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem.

Policjanci zwrócili także uwagę zebranych na to, jak bezpiecznie zachować się podczas letniego wypoczynku nad wodą oraz przekazali ulotki informacyjne, zawierające podstawowe zasady właściwego zachowania się podczas wypoczynku nad wodą.

Dzieci dowiedziały się, jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności poprzez używanie elementów odblaskowych.

Policjanci przedstawili uczniom przepisy prawne dotyczące odpowiedzialności nieletnich za przejawy demoralizacji i popełniane czyny karalne. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych, zarówno w realnym, jak i w wirtualnym świecie.

 

(źródło i fot. KPP Hrubieszów / EK)