23 kwietnia 2024

Powiat hrubieszowski: 8 kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci hrubieszowskiej drogówki podczas minionego weekendu zatrzymali 8 praw jazdy od kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

 

W miniony weekend policjanci z hrubieszowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach, między innymi w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Wśród wielu sprawdzonych pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 8 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 37-latek z gminy Hrubieszów, który w obszarze zabudowanym, w miejscowości Mojsławice, jechał Oplem z prędkością 131 km/h. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego „konto” zasiliło 10 punktów karnych.

37-latek i siedmiu innych kierujących już straciło prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają po trzech miesiącach.

 

(źródło: KPP Hrubieszów / E.K.)