17 kwietnia 2024

Powiat hrubieszowski: Nielegalna produkcja podrabianych papierosów

Funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej zlikwidowali na terenie powiatów hrubieszowskiego i chełmskiego miejsca, w których odbywała się nielegalna produkcja wyrobów tytoniowych.

 

Funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej z Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej przeprowadzili na terenie powiatów hrubieszowskiego oraz chełmskiego przeszukania i zlikwidowali miejsca, w których odbywała się nielegalna produkcja papierosów.

W trakcie czynności przeszukano 6 lokali na terenie czterech miejscowości, gdzie według posiadanych informacji mogło dochodzić do nielegalnego procederu produkcji podrabianych wyrobów tytoniowych.

Efektem tych działań było ujawnienie, a następnie zatrzymanie towarów, w tym m.in.: papierosów, tytoniu krojonego i suszu tytoniowego oraz kilku urządzeń służących do nabijania tytoniem gilz papierosowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto puste gilzy do nabijania tytoniem oraz gilzy w opakowaniach udających „firmowe” – w sumie ponad 22 tysiące sztuk, a także ponad 1,5 tysiąca pustych opakowań na papierosy. Opakowania na produkowane nielegalnie wyroby tytoniowe posiadały firmowe oznaczenia zastrzeżone dla kilku znanych marek papierosowych.

W trakcie przeszukania jednego z pomieszczeń mieszkalnych, funkcjonariusze KAS ujawnili również dwa przedmioty przypominające broń palną, kastet, nóż oraz susz roślinny koloru zielono – brunatnego.     

Postępowanie przygotowawcze w sprawie prowadzone jest przez Naczelnika Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej w Drugim Referacie Dochodzeniowo-Śledczym w Lublinie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego br. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie było wskazane wcześniejsze upublicznienie informacji.

 

(źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)