Powiat hrubieszowski otrzymał 5 mln z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Będzie remont drogi Skierbieszów – Hrubieszów

Powiat hrubieszowski otrzymał 5 mln zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które przeznaczy na zabezpieczenie wkładu własnego w projekcie przebudowa drogi Skierbieszów – Hrubieszów.

Reklamy

Powiat hrubieszowski otrzymał 5 000 000 zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które przeznaczy na zabezpieczenie wkładu własnego w projekcie przebudowa drogi powiatowej nr 3230L Skierbieszów – Hrubieszów na odcinku około 13 km w miejscowościach: Hrubieszów, Obrowiec, Nieledew i Trzeszczany Pierwsze.

– Serdecznie dziękuję panu posłowi Sławomirowi Zawiślakowi za współpracę i zainteresowanie potrzebami mieszkańców naszego powiatu – informuje starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk. – Jednocześnie mając na względzie rozwój naszego regionu bardzo liczę, że w pozyskiwanie środków na nasze zadanie aktywnie zaangażują się również inni posłowie Ziemi Lubelskiej, samorządowcy a także wszyscy, którzy troszczą się o ludzkie bezpieczeństwo oraz w inwestycjach drogowych upatrują szansę na rozwój.

– Podkreślam – dodaje starosta, – że przebudowa wyżej wymienionej drogi leży, m. in. w interesie mieszkańców trzech gmin – Gminy Hrubieszów, Gminy Miejskiej Hrubieszów oraz Gminy Trzeszczany, ale również nas wszystkich, gdyż dotyczy drogi o największym natężeniu ruchu, jak również z uwagi na fakt, że łączy ze sobą dwa powiaty – hrubieszowski i zamojski. Na powyższą inwestycję został również złożony wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Liczę również na wsparcie finansowe gmin przez teren, których przebiega wymieniona droga.

info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie


Zobacz też:

Dofinansowanie na remont drogi w Sahryniu