21 maja 2024

Przewodów: Strofy o kraju rodzinnym

Pod takim hasłem odbył się w Bibliotece Publicznej w Przewodowie Gminny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięło udział 18 dzieci ze szkół: w Dołhobyczowie, Hulczu i Przewodowie.

 

Poza konkursem w recytacji uczestniczyły panie z Klubu Seniora „RELAX” w Przewodowie. Było to nowe doświadczenie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, służące między innymi integracji pokoleń i wzajemnej ocenie.

W tematyce recytowanych wierszy dało się zauważyć różnicę co dla kogo jest najważniejsze. Dziecięce wiersze mówiły o ojczyźnie, biedronce, stolicy, orle białym, Wiśle. Dorośli zaś mówili o majówce pod figurą, rodzinnym domu, dzieciństwie, Janie Pawle II, chacie z bielonymi ścianami.

 

Komisja w składzie:

Pani Ewa Kobel,

Pani Kamila Lizak

Pani Danuta Antoniuk

po wysłuchaniu wszystkich recytatorów postanowiła przyznać 4 nagrody i 4 wyróżnienia.

 

Nagrody otrzymali:

Karolina Gemborys, Judyta Basak, Iga Jasińska i Karolina Guzik.

 

Wyróżnienia zaś:

Klaudia Guzik, Bartłomiej Baran, Kacper Rodzik i Emilka Sułek.

 

Wyróżnieni i nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali zaś uczestnicy konkursu podziękowania i również upominki książkowe.

Nagrody sfinansowane były ze środków Przygranicznego Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie. Panie z Klubu Seniora „RELAX” otrzymały podziękowania.

Organizator: Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie, Biblioteka Publiczna w Przewodowie dziękują dzieciom, nauczycielom, opiekunom, wychowawcom oraz Dyrektorom Szkół: w Dołhobyczowie, Hulczu i Przewodowie.

 

(źródło i fot. Zofia Zając / Biblioteka Przewodów)